close

Czy warto korzystać z usług radcy prawnego?

W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu niektórzy zastanawiają się nad sensem korzystania z usług profesjonalnego prawnika jakim jest radca prawny lub adwokat. Podstawowymi argumentami krytyków są wysokie koszty usług prawniczych, powszechny dostęp do aktów prawnych, wzorów pism procesowych oraz mnóstwo serwisów internetowych poświęconych tematyce prawniczej. Wszystko to, stwarza przekonanie, że profesjonalny prawnik tylko weźmie honorarium za pracę porównywalną do tej, którą można otrzymać na forum prawniczym.
 

Czy tak jest w rzeczywistości? 
Nic bardziej mylnego
.


Ogromne koszty profesjonalnej pomocy prawnej to mit. Wysokość wynagrodzenia jest ustalana indywidualnie i to tylko od klienta zależy czy zgodzi się na zaproponowane warunki. Często przy niewielkim nakładzie finansowym można skutecznie rozwiązać problem prawny lub też go uniknąć. Użytkownik forum prawniczego zazwyczaj nie jest mecenasem i nie poniesie odpowiedzialności za udzieloną poradę. Skorzystanie z porady wiąże się z ponoszeniem konsekwencji na własne ryzyko. Warto pamiętać, że profesjonalny pełnomocnik jest zobowiązany do należytej staranności i działania w interesie klienta.


Niewiele osób potrafi też odnaleźć się na sali sądowej. Zawiłość języka prawniczego, wysoka ilość odniesień, masa nowelizacji sprawia, że pomoc fachowca jest niezbędna. Radca prawny lub adwokat to jedyny słuszny wybór, by rzetelnie doprowadzić sprawę do końca. Droga do zostania radcą prawnym lub adwokatem jest długa i trudna. Dzięki zdobyciu dużej wiedzy oraz zwiększonej odporności na stres można mieć pewność, iż profesjonalny pełnomocnik poprowadzi Państwa sprawę możliwie jak najlepiej i zniweluje mogące powstać negatywne skutki.

Poprzedni wpis: Większa ochrona konsumentów - kredyty hipoteczne